Atrakce

Království železnic rozšiřuje koncept a stává se centrem zábavy pro celou rodinu 

Nyní vás v Království železnic čeká nejen 600 čtverečních metrů modelových kolejišť, ale mnohem širší nabídka neomezené zábavy pro celou rodinu! A to pouze za cenu jedné základní vstupenky.

NOVINKA! Doplnili jsme další funkční simulátor. Pokud vaše děti baví tramvaj nebo autobus, přijďte si zkusit pražské metro…

 

Zajezdit si na profi dráze s RC Modely

k dispozici pro vás máme 5 závodních modelů rádiem řízených aut, která se prohání po speciální dráze. Ta svými parametry splňuje požadavky pro mezinárodní mistrovství. Pro nejmenší je vyhrazena samostatná malá tréninková dráha. Navíc pro menší skupiny zájemců nabízíme závody na čas nebo stanovený počet kol, v nichž si můžete ověřit své řidičské dovednosti.

Zahrát si v prostředí virtuální reality

máme pro vás připravené 4 stanoviště pro hráče ve virtuálním prostředí. Vybrat si můžete z nabídky více než 15 her, včetně jedné, navržené přímo pro nás. U každého stanoviště je připojena TV obrazovka, na níž mohou ostatní sledovat průběh hry v přímém přenosu.

Tuto atrakci nedoporučujeme pro děti mladší 7 let.
K dispozici je sada her a procházek po světě i vesmíru, ale i aplikace přímo pro naši expozici. Další informace zde…

Užít oooopravdu velkou autodráhu

k původní dětské, která funguje na tlačítka a zůstává menším dětem, jsme postavili ještě jednu velkou autodráhu pro starší a dospělé. Takovou, jakou by snad každý kluk i táta chtěli doma. 2 okruhy, 4 auta, 4 ovladače. Kdo zajede nerychlejší kolo, aniž by vypadl z dráhy plné ostrých zatáček a nadjezdů? Délka autodráhy je 37 metrů! To musíte vyzkoušet :o) Dožene policejní auto drzý taxík?

Postavit svůj model v MERKUR dílně

9 pracovních míst, stovky matiček, šroubků a známé „děravé“ barevné díly unikátní české stavebnice, s níž si hrají děti již od roku 1925, tedy téměř 100 let! Toužili jste jako děti postavit něco složitého, ale neměli doma ty správné díly? Ted je čas to zkusit a konečně postavit ten velký bagr, který jste vždycky chtěli…

A to není zdaleka vše,

v Království máme pro vás dále připravené:

Simulátory ze skutečných dopravních prostředků s projekcí

v tramvaji T3 si projeďte třeba trasu linky 9, v motoráku řady 810 trať z Lovosic do České Lípy, nebo jakoukoli jinou z více než 35 možných, v autobusu Karosa linku 167 nebo další, které jezdí na zastávku u Království.

NOVINKA! Řídící vůz pražského metra

funkcni-simulatory

Foto-koutek

s fotografií z kolejiště – pošlete si unikátní elektronickou pohlednici na svůj e-mail, a druhou třeba tetě nebo babičce s dědou.

Pro menší děti je tu "řádírna"

využijete herní koutky a „řádírnu Tondy Obala“ na téma třídí linky se skluzavkou, mnoha interaktivními prvky nebo maketou popelářského vozu s korbou plnou balónků.

Doplňkové výstavy a herní koutky

kompletní produkce populárních Igráčků, „město“ z dřevěných vláčků Woody, velká sekce papírových modelů, sbírky modelů letadel, lodí a vojenské techniky, modelových aut a další.

Herní koutky jsou vybaveny hračkami od našich partnerů a jsou určeny pro menší děti. Situovány jsou v klidové zóně naší expozice, -2PP vedle sekce papírových modelů a velké autodráhy. Bližší popis a fotky prostor zde…  

"Století páry" z české stavebnice SEVA

První tematické železniční diorama svého druhu na světě, navržené a poskládané z nových dílů české stavebnice SEVA (bez jejich lepení, lakování, i bez modifikace) nese název „Století páry“. Jedná se tak o adepta na zápis do Guinnessovy knihy rekordů, pokud nebude idea co do počtu dílků, nebo velikosti zastavěné plochy překonána rozsáhlejším projektem.

  • 150 000 dílků, 10 × 2,7 metru, 4 dny instalace. To je nová atrakce v Království – historické lokomotivní depo v měřítku panáčka Seváčka
  • podrobný popis a fotogalerie…

Velké železniční město LEGO

NOVINKA! Pánové z organizace KOSTKY.org nám po čase opět postavili velkou výstavu ze stavebnice LEGO® – tentokrát jde o železniční město s velkým nádražím, depem i točnou. Najdete tam snad úplně všechny modely lokomotiv, které se kdy po kolejích v našich zemích proháněly a stále prohánějí.

Popisná část se věnuje vývoji LEGO® vlaků od tzv. Modrého období až po současnost. To musíte vidět!

Kavárna v Království

Návštěva expozice s dětmi se může protáhnout i na pár hodin… A to jednomu vyhládne 🙂

Využijte široké nabídky studených i teplých nápojů a sladkého a slaného občerstvení. Dáte si zákusek, koblihy, dopékané fornetti, párek v rohlíku nebo gulášovou polévku s chlebem? Možná raději kávu a sladký croissant. V nové kavárně si určitě vyberete. 

A samozřejmě 600 čtverečních metrů modelových kolejišť

desítky vlaků, pojízdných aut, dokonalé modely známých hradů i velkých nádraží a 30 000 malých obyvatel, nad nimiž se mění den a noc. Více informací o modelových kolejištích v Království
modelove-kolejiste

Komentované prohlídky expozice

Opět nabízíme oblíbené komentované prohlídky Království železnic. Budou se konat  4 × denně o víkendech a svátcích a kdykoliv se budete moci připojit k našim průvodcům. Dozvíte se spoustu zajímavostí o obyvatelích Království, zjistíte, jak se taková spousta vlaků řídí, prozradíme i část vtípků, které pro vás modeláři v našich kolejištích připravili, a možná byste si jich sami ani nevšimli, jsou totiž 87× menší…

Veškerou tuto zábavu pro malé i velké si můžete časově neomezeně užít pouze za 260 Kč základního vstupného či se slevou, pokud např. k cestě do Království využijete vlak Českých drah, nebo máte kartu PID Lítačka.

Podrobné nastavení cen naleznete v ceníku.