Virtuální realita

V sekci Království železnic, vyhrazené virtuální realitě (VR), si mohou naši dětští i dospělí návštěvníci vyzkoušet sadu her, ale také aplikace k poučení.  VR nedoporučujeme dětem mladším 7 let. Brýle setu jsou pro mladší děti obvykle příliš velké a nedrží správně.

Co všechno uvidíte nebo zjistíte ve virtuální realitě?

 Přinášíme výběr několika zajímavých aplikací, které si u nás můžete vyzkoušet. Nabídka je však mnohem širší a zahrnuje i ryze zábavné hry. Zastavte se v prostoru pro virtuální realitu v samostatném prostoru Model Prahy v naší expozici.

 

Procházka kolejištěm Království (Praha)

Jak vypadá velké modelové kolejiště pražského Království z pohledu jeho obyvatel? Jak ho vidí technici, když po něm jdou něco opravit? Jestli jste někdy chtěli vidět, jak to vypadá za ochrannými skly, máte skvělou příležitost.

Procházka kolejištěm Království (Prater, Vídeň)

Pokud nemáte v plánu sednout na nejbližší ČD railjet do Vídně, ale přesto byste chtěli vidět, jak vypadá kolejiště království v Prateru (zatím v 1. fázi, model města Vídeň).  

Třídící linka EKO-KOM

Myslíte, že umíte správně třídit odpad? Možná budete překvapeni, až si to sami zkusíte na čas. Jednotlivé odpadky se blíží na páru třídící linky. Je na vás, abyste je vložili do správné nádoby. Ale pozor! Nádob je možná více, než byste čekali… Kdo z rodiny bude lepší, děti nebo rodiče?

Virtual City (Praha)

Jak bude vypadat Praha v budoucnosti? Na to odpoví vizuální prohlídka města s doprovodným mluveným komentářem. Hlavními tématy jsou: Chytré město, bydlení pro každého a využití obnovitelných zdrojů energie. Obsah je zapůjčen od Operátora ICT Praha.

Kritické myšlení

Jak se orientovat v záplavě informací, kterými jsme denně zahlceni a správně vyhodnotit jejich obsah a věrohodnost? Co je hoax nebo fake news? Sada otázek vás provede touto problematikou a napoví, jak pracovat s informačními zdroji různého druhu.

Kyberšikana

Zdánlivě anonymní prostředí internetu budí v některých lidech dojem, že mohou komukoliv slovně ubližovat a nikdo na ně nepřijde. To asi nezměníme, někteří lidé jsou takoví. Jak se ale můžeme takovým útokům úspěšně bránit, poradí jednoduchá informační aplikace na toto téma.

Pracovní trh budoucnosti

S vývojem informačních technologií se svět kolem nás velmi rychle mění. Možná se to nezdá, ale Internet zná svět jen 30 let a chytré telefony se poprvé objevily teprve před deseti lety, a přesto se nám zdá, jako by s námi byly mnohem déle. To platí i o virtuální realitě. Tyto změny se promítají také do pracovního trhu. Jaké profese budou nově vznikat a které nejspíše zaniknou?

S důrazem na tento vývoj především v oborech medicíny vás provede tato informační aplikace v prostředí VR.