Vstupné

Ceník je platný od 16. prosince 2019. Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
Slevy a různé marketingové akce nelze sčítat ani kombinovat. Chcete někomu poslat vstupenku jako dárek? Klikněte na ikonu…

Akce: „Za 10 čtyřlístků nebo malých log z obalů do Království ZDARMA“ pokračuje… více.

Základní vstupné
Typ vstupenky Cena
základní vstupné (dospělí) 260 Kč
děti do 15 let, studenti * 180 Kč
děti do 1 metru (pouze v doprovodu dospělé osoby) 50 Kč
senioři ** (od 65 let) 180 Kč
ZTP, ZTP/P (osobní asistenti návštěvníků s průkazem ZTP/P vstup zdarma) 180 Kč
 • Běžnou vstupenku libovolného typu lze použít pouze v den, kdy byla zakoupena.
 • V případě požadavku zákazníka, lze vstupenku označit jako „časovou“, taková má platnost po dobu 12 měsíců od zakoupení a opravňuje k jednomu vstupu do expozice.
 • Vstupenka je jako použitá zavedena do systému okamžikem jejího načtení turniketem při vstupu a pozbývá platnosti v okamžiku opuštění expozice. Jestliže zákazník projeví přání se do expozice ještě týž den vrátit, dostane od obsluhy při výstupu razítko na ruku, kterým se prokáže při návratu.
 • Návštěvník je povinen se na vyžádání personálu expozice prokázat platnou vstupenkou v libovolném okamžiku jeho přítomnosti v expozici.
 • * Pro kontrolu je nutné předložit studentský průkaz (průkazku MHD) nebo jiný doklad, který prokazuje studium.
 • ** Pro kontrolu je možné se prokázat občanským průkazem (věk).
 • Poukazy a kupony na dětské vstupenky zdarma platí pouze při současném nákupu odpovídajícího počtu vstupenek pro dospělého za plnou cenu (1+1).
 • Poukazy na volné dětské vstupenky mohou využít pouze individuální návštěvníci. Jako náhrada za úhradu vstupného pro dětské kolektivy a skupiny nejsou akceptovány.
Skupinové slevy na vstupné
Typ skupiny / slevy Cena
školní exkurze (doprovod vstup zdarma – 1 pedagog na 15 žáků) 100 Kč
rodina: 3 osoby * 600 Kč
rodina: 4 osoby * 690 Kč
rodina: 5 osob * 780 Kč
* nejméně jeden člen rodiny musí být mladší 15 let
Výhodné roční balíčky

Chodíte k nám pravidelně? Pak právě pro vás je určen balíček vstupenek s platností na jeden rok. Nutnost vydat o něco více peněz najednou, je vyvážena opravdu výraznou slevou!

Roční balíčky Vaše cena
roční balíček: 5 × vstup – 1 dospělý 1 000 Kč
roční balíček: 5 × vstup – 1 dospělý + 1 dítě do 15 let  1 325 Kč
roční balíček: 5 × vstup – rodina 2+1 1 625 Kč
roční balíček: 5 × vstup – rodina 2+2 1 875 Kč
roční balíček: 5 × vstup – rodina 2+3 2 225 Kč
 • roční balíčky vstupenek obsahují 5 vstupenek do expozice s platností 1 rok ode dne nákupu, můžete je tak využít kdykoliv se vám to hodí. Platnost je na vstupenkách natištěna,
 • roční balíčky jsou nabízeny s výraznou slevou – pro jejich nákup tedy již není možno uplatnit další slevy, uvedená cena je konečná, vč. DPH
 • upozorňujeme, že v případě ztráty balíčku nemáme možnost nijak zablokovat jeho využití případným nálezcem, jedná se o běžné vstupenky za speciální cenu s prodlouženou platností. Vystavení duplikátu ztraceného balíčku tedy není možné! Výjimkou může být fyzické poškození (např. polití kávou apod., pokud budou základní údaje vstupenek alespoň trochu čitelné).
Zvýhodněné vstupné
Slevy pro zákazníky Českých drah a.s. (platí pouze pro individuální nebo rodinné vstupné) Sleva  
po předložení jízdenky ČD jakékoliv hodnoty platné v den návštěvy expozice 10%
při prokázání se platnou In-Kartou 15%
při nákupu místenky v pokladně ČD na vlak do Prahy nebo Prahou projíždějící, poukaz na vstupenku za 50 Kč • poukaz lze zakoupit výhradně v pokladně Českých drah při nákupu místenky na vlak do Prahy nebo Prahou projíždějící • poukaz platí 3 měsíce ode dne nákupu a v tomto intervalu jej lze v pokladně expozice vyměnit za jednu vstupenku pro jednu osobu (bez rozdílu věku) do Království železnic • až 80%
Doplňkové produkty Cena
tisk fotografie na památku z „foto-budky“ se zeleným plátnem (matný fotopapír 15 × 10 cm) 45 Kč
 • Stravenky, či benefiční karty a poukazy bohužel nepřijímáme.
Obecné informace:

Království železnic a EET: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Prodávající eviduje tržby pouze v oblasti maloobchodu – prodej zboží, a to od 1. 3. 2017 dále. Prodej vstupenek bude (v souladu se platnými ustanoveními zákona) evidován až ve III. vlně; původně od května 2020, zatím odloženo.

Dárkový poukaz na vstupenky

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim poukaz na jednorázovou vstupenku do Království železnic!

V naší největší modelové železnici na obdarované čekají doslova stovky metrů kolejí, desítky lokomotiv, pohyblivé automobily, tisíce postaviček, dominanty České republiky a spousta zábavy. To se prostě musí zažít!

Objednávky vyřizujeme do 7 pracovních dnů. Objednávka k nám přijde jako běžný e-mail, který kolegyně zpracuje a vyřídí co nejdříve. Podle potřeby pak jednou nebo 2× týdně, když jde na poštu, poukázky odesílá. Nejsme velký e-shop, zatím nemáme žádný systém prodeje, byť na něm pracujeme. Proto, prosíme, nečekejte, že Vám budou chodit zprávy o každém kroku, který s objednávkou provedeme, neexistuje automat. systém, který by je generoval….

 • Poukaz nemá elektronickou verzi a není možno jej zaslat e-mailem.
 • Poukaz má platnost 12 měsíců.
 • Platba předem „převodem na účet“ = cena vstupenky + 60 Kč (manipulační poplatek a poštovné za doporučené psaní vč. DPH).
 • Poukaz můžete také darovat v obálce s logem Království železnic, která stojí 15 Kč. Dárková poukázka i dárková obálka jsou anonymní, beze jména a bez věnování, obojí si může doplnit darující. Poukázka s obálkou je pak  vložena do běžné obálky a takto odeslána.
 • Standardně do obálky přikládáme fakturu, pokud si toto nepřejete (např. zásilka je určena přímo obdarovanému), informujte nás předem. Faktura vám v každém případě bude odeslána mailem.
 • Pozor – při prodeji dárkového poukazu neakceptujeme žádnou z námi nabízených slev.
  Výjimkou je akce 1+1 nebo Sleva 30 % pro zákazníky O2
  . Pro jejich využití uveďte do objednávky zároveň unikátní SMS kód, který jste od O2 obdrželi formou SMS. Upozorňujeme zákazníky, že při použití této slevy, je z provozně-technických důvodů personál povinen na poukazu uvést, že byl pořízen v režimu 1+1 či Sleva a akcí lze využít výhradně v časech, kdy běží a jsou uvedeny na www stránkách O2 Extra klubu.

Objednání dárkového poukazu

Jméno a příjmení, (Název firmy), adresa vč. PSČ
(jen pokud je jiná než fakturační adresa)
poukaz bude vložen do obálky s logem Království (15 Kč)
Pro zákazníky ze Slovenské republiky:

Náklady na zaslání do zahraničí jsou vyšší, proto, prosíme, počítejte s těmito částkami (platí pro zásilku do 50g v obálce A5).

Platba převodem + doporučená zásilka
 • 120 Kč vč. DPH + 145 Kč bankovní poplatek (bez DPH – přefakturace)

Království železnic

Adresa expozice
Stroupežnického 23, Praha 5 – Smíchov
Tel.: +420 257 211 386
E-mail: info@kralovstvi-zeleznic.cz

Rezervace vstupenek pro školy (mimo program HKP)
E-mail: rezervace@kralovstvi-zeleznic.cz

Pro média
Provozovatelem expozice je: Ústav modelů ve vzdělávání. z.ú.

Poslat adresu do telefonu