Pro média

Upozorňujeme pracovníky médií, že novinářský průkaz není u nás akceptován pro automatický volný vstup do expozice. V případě zájmu nás kontaktujte na výše uvedeném mailu a domluvte si návštěvu. Rádi Vás provedeme a podáme Vám výklad k obsahu expozice a plánu jejího budoucího rozvoje.

Loga ke stažení

Zde naleznete loga v barevném a černobílém provedení.

Barevné logo ke stažení zde
Černé logo ke stažení zde
Bílé logo ke stažení zde

 

Tiskové zprávy

NOVÝ SHOWROOM ČESKÝCH DRAH A KOKPIT 810 V KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

30.3.2017

Ve smíchovské expozici stálého modelového kolejiště byl otevřen nový prostor kombinující výukové, relaxační a herní prvky. Jeho součástí je také již čtvrtý funkční kokpit skutečného dopravního prostředku. K lokomotivě řady 141, tramvaji T3 a autobusu Karosa B732, přibyl motorový vůz řady 810. Celý prostor je vizuálně pojat jako prezentace národního železničního dopravce, a tak jeho jedna část i kokpit dodržují barevné kombinace odstínů modré se světle šedou, zatímco druhá je hernou podle Cyklohráčku a symbolickým dárkem pro nejmenší návštěvníky k 10. narozeninám maskota Elfíka.

TZ ke stažení zde.

 

ZAHRAJTE SI NA ŘIDIČE AUTOBUSU V KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

12.8.2016

Ve stálé expozici největšího modelového kolejiště u nás doplnili již třetí funkční kokpit dopravního prostředku. Nejnovějším přírůstkem, k již před časem uvedené lokomotivě řady 141 a neslavnější pražské tramvaji T3, je autobus Karosa B732 v barvách Pražské integrované dopravy. Malí i velcí návštěvníci si mohou v připojeném tabletu vybrat linku MHD, kterou chtějí projet a vyzkoušet všechny funkční prvky. Autobus navazuje na dlouhodobý projekt podpory technických profesí a díky projekci průjezdu existujících linek či tratí, zprostředkují všechny funkční kokpity dětem prožitek blížící se realitě skutečného simulátoru.

TZ ke stažení zde.