Pro média

Upozorňujeme pracovníky médií, že novinářský průkaz není u nás akceptován pro automatický volný vstup do expozice. V případě zájmu nás kontaktujte na výše uvedeném mailu a domluvte si návštěvu. Rádi Vás provedeme a podáme Vám výklad k obsahu expozice a plánu jejího budoucího rozvoje.

Loga ke stažení

Zde naleznete loga v barevném a černobílém provedení.

Tiskové zprávy

Nový showroom Českých drah a kokpit 810 v království železnic

30.3.2017

Ve smíchovské expozici stálého modelového kolejiště byl otevřen nový prostor kombinující výukové, relaxační a herní prvky. Jeho součástí je také již čtvrtý funkční kokpit skutečného dopravního prostředku. K lokomotivě řady 141, tramvaji T3 a autobusu Karosa B732, přibyl motorový vůz řady 810. Celý prostor je vizuálně pojat jako prezentace národního železničního dopravce, a tak jeho jedna část i kokpit dodržují barevné kombinace odstínů modré se světle šedou, zatímco druhá je hernou podle Cyklohráčku a symbolickým dárkem pro nejmenší návštěvníky k 10. narozeninám maskota Elfíka.

TZ ke stažení zde.

Zahrajte si na řidiče autobusu v Království železnic

12.8.2016

Ve stálé expozici největšího modelového kolejiště u nás doplnili již třetí funkční kokpit dopravního prostředku. Nejnovějším přírůstkem, k již před časem uvedené lokomotivě řady 141 a neslavnější pražské tramvaji T3, je autobus Karosa B732 v barvách Pražské integrované dopravy. Malí i velcí návštěvníci si mohou v připojeném tabletu vybrat linku MHD, kterou chtějí projet a vyzkoušet všechny funkční prvky. Autobus navazuje na dlouhodobý projekt podpory technických profesí a díky projekci průjezdu existujících linek či tratí, zprostředkují všechny funkční kokpity dětem prožitek blížící se realitě skutečného simulátoru.

TZ ke stažení zde.

Království železnic

Adresa expozice
Stroupežnického 23, Praha 5 – Smíchov
Tel.: +420 257 211 386 (pouze během otevírací doby expozice / pokud odpověď na Váš dotaz nenaleznete v horní části hlavní strany tohoto webu a nedovoláte se, prosíme, využijte kontaktní e-mail)
E-mail: info@kralovstvi-zeleznic.cz

Rezervace termínu návštěvy pro školy
E-mail: rezervace@kralovstvi-zeleznic.cz

Pro média
Provozovatelem expozice je: Ústav modelů ve vzdělávání. z.ú.

Poslat adresu do telefonu