Dnes můžete přijet do KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC krásným starým autobusem Škoda 706 RTO a užít si 50 % slevu na vstupném… ale už víte, co budete dělat příští sobotu? Může se hodit tenhle tip 😉 /// Do you have a program for the next weekend? Prague public transport operator present an Open day. Check this…
#DPP #PID #MHD #prahaDen otevřených dveří v DPP se blíží❗ Udělejte si na nás čas v sobotu 22. září 2018 od 10.00 hodin 🕙 do 16.00 hodin🕓. Letos otevíráme:
🚇Depo Zličín
Nejmladší z pražských dep, které začalo sloužit na sklonku roku 1994, po zprovoznění V. provozního úseku tratě B metra. V současnosti depo zajišťuje provoz na trati B pražského metra. Depo se nachází na samém západním okraji Prahy a jeho kapacita je 200 vozů, na tuto kapacitu bylo rozšířeno v roce 2001. S vlastní tratí metra je depo spojeno dvoukolejnou spojkou.
🚋Vozovna Motol
Vozovna v západní části metropole oslavila v minulém roce 80 let své existence. První vozy tam zatáhly 3. prosince 1937. Současně s otevřením motolské vozovny přestaly fungovat vozovny Smíchov a Košíře. V současné době jsou z Motola vypravovány nejmodernější pražské tramvajové vlaky 15 T. Kromě zázemí tramvajové vozovny v areálu najdeme také Střední průmyslovou školu dopravní.
🚍Garáž Řepy
V současné době se jedná o jedinou autobusovou garáž na levém břehu Vltavy, a tak má poměrně velký akční rádius. V šedesátých a sedmdesátých letech byl velký nedostatek garážovacích míst pro prudce se rozvíjející autobusovou dopravu. Se stavbu v Řepích se začalo v roce 1976 a první autobusy vyjely z Řep v pondělí 16. srpna 1982 (celkem 96 vozidel). Po zrušení garáže Dejvice na konci roku 2004 význam garáže ještě vzrostl, v současné době má ve stavu téměř tři stovky vozidel. Garáž Řepy je po hostivařské garáži druhou nejmladší garáží v Praze.

🚇🚇🚇❗Podívejte se na jízdní řády historických souprav metra: http://www.dpp.cz/dod/

Těšíme se na vás ❗🚍🚋🚇

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *