Praktické rady

... aneb, co byste měli vědět, než se k nám vypravíte na výlet.

Bezbariérový přístup

Invalidní vozík 

Expozici Království železnic je možné navštívit i pokud jste upoutání na invalidní vozík. V prodejně vstupenek, která je v úrovni chodníku, je pro tyto účely k dispozici osobní výtah, který vás sveze do prvního podzemního podlaží. Kolejiště první etapy - v prvním podzemním podlaží jsou z technologických důvodů vyvýšena a opatřena pochozí lávkou¨ve výšce dvou schodů - k dispozici je nájezdní rampa. Pohyb ve druhém podzemním podlaží je zcela bezbariérový. K dispozici jsou samozřejmě také toalety pro návštěvníky s pohybovým hendikepem. Osobní asistenti takových návštěvníků mají do expozice vstup zdarma.

Dětské kočárky

Pro maminky s kočárkem máme připravený výtah, který je zaveze do prvního, či druhého podzemního podlaží. V prvním podzemním podlaží si maminky mohou odložit kočárek buď u šaten, či v místech, které určí pracovník u vstupu. Pohyb ve druhém podzemním podlaží je s kočárkem zcela neomezený. Také na pochozích lávkách v prvním podlaží je pohyb s kočárkem možný, ale protože z výšky kočárku dítě na kolejiště neuvidí, doporučujeme vzít je spíše na ruku...

Fotografování a natáčení v expozici

Pořizování fotografií nebo videozáznamů pro soukromé účely je zcela neomezeno.

Batohy, zavazadla, jídlo a pití

Z důvodu ochrany expozice před vandalismem je zakázáno pohybovat se v expozici a především v blízkosti kolejišť s jídlem či pitím v jakékoliv podobě. Pro potřeby odpočinku a občerstvení jsou k dispozici dvě občerstvovací zóny a pouze tam je možné nápoje a jídlo konzumovat. Nabídka je zajištěna jídelními a nápojovými automaty 3. strany. Návštěvníci mají možnost také opustit expozici po dohodě s personálem Království, občerstvit se v okolí a pak se vrátit zpět. Zakoupená vstupenka platí po celý den.

Má-li návštěvník u sebe batoh nebo jiné větší zavazadlo, bude personálem požádán, aby je odložil do uzamykatelných skříněk u vchodu do expozice. Máte-li s sebou nějaká zavazadla nebo si jen chcete do skříněk odložit kabáty či bundy, budete potřebovat desetikorunovou minci, která je použita jako záloha na skříňku. Po odemčení a vyjmutí věcí, je záloha vrácena.

Přebalovací pult

Pro maminky s batolaty máme k dispozici přebalovací pult, který je (z důvodů prostoru a zachování soukromí) umístěn na WC pro vozíčkáře ve druhém podzemním podlaží.

Dětský koutek

Pro menší děti je k dispozici dětský koutek se spoustou hraček od našich partnerů. Vzhledem k tomu, že si tam často hrají i batolata, důrazně žádáme všechny rodiče i děti, aby si při vstupu do koutku zuli boty nebo použili ochranné návleky, které jsou k dispozici u vstupu do koutku.
Dětský koutek je v expozici pro všechny! Prosíme rodiče, aby dohlédli na to, že po sobě jejich děti použité hračky vždy uklidí...

Lavičky pro děti ve 2.P.P.

Z technických důvodů nejsou ve druhém podzemním podlaží ocelové pochozí lávky jako u kolejišť na galerii. Dospělí by měli bez problému na kolejiště vidět, a tak jsou ve 2.P.P. pouze užší lávky pro děti. Prosíme rodiče, aby na své děti na lávkách vždy dohlíželi.