Virtuální realita v Království

má jméno Future VR Lab

Ve spolupráci s technologicko-vzdělávací společností Calliditas Edutainment prezentuje Království železnic unikátní zkušenost s virtuální realitou. Tak jako modelové kolejiště, také VR u nás používáme pro kombinaci zábavy a poučení. Neuvidíte střelbu a potoky krve, naučíme se správně třídit odpad. Pokud myslíte, že máte tuto oblast „v malíku“, možná budete překvapeni. Jak jsme si v testovacím provozu sami ověřili, není to úplně snadné.

 

Podívejte se na krátké video, za které děkujeme
Youtuberům Táta a Adélka 

https://www.kralovstvi-zeleznic.cz/wp-content/uploads/2020/06/virtuální_realita__Full-HD-1080p.mp4

Staňte se virtuálním pracovníkem třídící linky a odhazujte vše z pásu do správných nádob. Hra má tři úrovně rychlosti, a jak už to s moderní technikou bývá, dětem jde obvykle snáze než dospělým. Dokáží rodiče získat více bodů, než jejich děti? To se uvidí… Doslova. Aby si hru neužíval jen jeden, ostatní na velké TV sledují vše, co vidí hráč v reálném čase. My jsme se kolegovi, který testoval, hodně smáli, ale také jsme  radili a fandili 😉 Doplňujeme, že záběry jsme pořídili 5 minut poté, co si brýle VR nasadil úplně poprvé. Ovládání je velmi intuitivní, a pokud náhodou nepoznáte odpad, který držíte, můžete se podívat blíže nebo jej položit na váhu. Ta každý kus spolehlivě identifikuje.

V modulu se mimo této třídící hry podíváte i do vesmírné datové stanice, kde se dozvíte mnoho zajímavostí ze světa třídění odpadů a v úplném úvodu aplikace navštívíte i jednu z největších skládek Česka – v Benátkách nad Jizerou – kde se v 360 stupňovém videu ocitnete přímo uprostřed nekonečného pole odpadků.

Nemáte-li dosud s virtuální realitou zkušenosti, nemusíte mít obavy. K dispozici je lektorka nebo pracovník expozice, kteří pomohou správně nasadit VR brýle a poučí o ovládání aplikace prostřednictvím dvou ručních ovladačů. Zároveň dohlíží na to, abyste se pohybovali ve vymezeném prostoru – což ale hlídá i samotná aplikace – prostor v němž se máte pohybovat sami dobře vidíte, úraz tedy určitě nikomu nehrozí. Navíc, návod na ovládání je i v samotné aplikaci. Ani dioptrické brýle nejsou překážkou. Pod VR brýle se pohodlně vejdou a při hře samotné nijak neomezují. I to jsme samozřejmě vyzkoušeli předem.

Doplňující informace:

  • Celá souprava je po každém použití kompletně desinfikována.
  • Využíváme soupravy Oculus Quest a k dispozici jsou v Království celkem čtyři. Nemusíte mít tedy strach z dlouhých a frustrujících front, dostane se na každého, kdo má zájem.
  • Hrátky s virtuální realitou jsou placenou službou, avšak před platbou máte možnost si brýle krátce vyzkoušet během instruktáže.
  • Podstatnou předností souprav Oculus Quest je autonomní provoz – nejste připojeni k PC, nemusíte brát ohled na kabeláž a můžete se zcela oddat zadanému úkolu – co nejlépe a nejrychleji vytřídit vše, co se vám dostane „pod ruku“.
  • Program není vhodný pro děti mladší 6 let nebo návštěvníky trpící epilepsií.
  • Zapůjčení VR setu je placenou aktivitou v expozici, nad rámec vstupného. Pokud jste obyvatelé městské části Praha 5 – je pro Vás část aktivity zdarma. Více zde…

 

Pokud máte chuť vyzkoušet si v prostředí Virtuální reality i jiné hry a aplikace, můžete. K dispozici je sada plných her nebo demoverzí, které jsou součástí dodávky nebo volně ke stažení. A kdo ví, možná vás okouzlí natolik, že se rozhodnete se sadu pořídit domů 😉

Jurassic World / (c) Felix & Paul Studios • Oculus First Contact / (c) OCULUS • Henry / (c) Oculus Story Studio • Space Pirate Trainer / (c) I-Illusions • Space Explorers / (c) Felix & Paul Studios • Mission : ISS / (c) Oculus • BOGO / (c) Oculus • Epic Roller Coasters / (c) B4T Games • Echo VR / (c) Oculus Studios • YouTube ve VR / (c) Google LLC • SUPERHOT VR / (c) SUPERHOT Team • Beat Saber demo / (c) Beat Games

Království železnic

Adresa expozice
Stroupežnického 23, Praha 5 – Smíchov
Tel.: +420 257 211 386 (pouze během otevírací doby expozice / pokud odpověď na Váš dotaz nenaleznete v horní části hlavní strany tohoto webu a nedovoláte se, prosíme, využijte kontaktní e-mail)
E-mail: info@kralovstvi-zeleznic.cz

Rezervace termínu návštěvy pro školy
E-mail: rezervace@kralovstvi-zeleznic.cz

Pro média
Provozovatelem expozice je: Ústav modelů ve vzdělávání. z.ú.

Poslat adresu do telefonu