VIRTUÁLNÍ REALITA

VÁŽENÍ OBYVATELÉ PRAHY 5,

již od roku 2009 sídlí naše Království železnic ve vaší krásné „pětce“ a sdílíme s vámi to dobré i zlé… Vidíme, jak se Smíchov, Praha 5 i celé město mění, a s radostí vnímáme, že je stále čistší a příjemnější. Jistě, zčásti je to způsobeno totálním výpadkem turistického ruch, ale i my všichni (nebo alespoň většina z nás :-), na tom máme svůj díl zásluh. A to „jen“ proto, že přemýšlíme nad množstvím odpadů, které produkujeme a ty třídíme.

A jestli i Vy třídíte správně, to si nyní můžete ověřit během Vaší návštěvy u nás. Velmi pravděpodobně budete sami překvapeni, že i dospělí často dělají v třídění chyby. Proto jsme ve spolupráci s EKO-COM a.s. a Calliditas, s.r.o. připravili zábavnou soutěž v prostředí virtuální reality. Tato aktivita je k dispozici v rámci běžného vstupného, abychom ale podpořili povědomí o správném třídění, navázali jsme spolupráci s městskou částí a jednáme o možné dotaci programu pro obyvatele a školy z Prahy 5.  Rozhodnuto bude snad v březnu, pokud se financování podaří zajistit, budou mít zájemci z Prahy 5 slevu 30 % na vstupném do Království.

 

Ukázka z prostředí samotné soutěžní aplikace (omluvte horší kvalitu videa, bylo pořízeno snímáním simultánního výstupu z VR brýlí na obrazovku LED TV)