Virtuální realita
pro školy

Království železnic nabízíme atraktivní novinku pro školní exkurze – lekce, testy a učební hry v prostředí virtuální reality (dále VR)  
Upozornění – VR nedoporučujeme dětem mladším 7 let. Brýle setu jsou pro mladší děti obvykle příliš velké a nedrží správně. Užití VR také není určeno dětem trpící epilepsií nebo s poruchami vidění. 

Cena programů pro školy s využitím VR: 160 Kč / dítě.

Co všechno s dětmi uvidíte a vyzkoušíte v prostředí VR?

Přinášíme výběr aplikací, určených přímo pro vzdělávání dětí z 1. a 2 st. ZŠ:

Třídící linka EKO-KOM

Environmentální výchova – soutěž v třídění odpadu na čas.
Myslíte, že umíte správně třídit odpad? Vyzkoušejte to se svými žáky, možná budete překvapeni, až to zkusíte na čas. Jednotlivé odpadky se blíží na pásu třídící linky. Je na vás, abyste je vložili do správné nádoby. Ale pozor! Nádob je možná více, než byste čekali… Kdo ze třídy získá nejlepší čas a nejvyšší počet bodů?
Vhodné pro děti od 4. ročníku.

Prohlédněte si video-ukázku prostředí a práce v něm.

Kritické myšlení

Jak se orientovat v záplavě informací, kterými jsme denně zahlceni a správně vyhodnotit jejich obsah a věrohodnost? Co je hoax nebo fake news? Sada otázek vás provede touto problematikou a napoví, jak pracovat s informačními zdroji různého druhu. Program je určen pro děti 7.-9. ročníku ZŠ.

Kyberšikana

Zdánlivě anonymní prostředí internetu budí v některých lidech dojem, že mohou komukoliv slovně ubližovat a nikdo na ně nepřijde. To asi nezměníme, někteří lidé jsou takoví. Jak se ale můžeme takovým útokům úspěšně bránit, poradí jednoduchá informační aplikace na toto téma.

Pracovní trh budoucnosti

S vývojem informačních technologií se svět kolem nás velmi rychle mění. Možná se to nezdá, ale Internet zná svět jen 30 let a chytré telefony se poprvé objevily teprve před deseti lety, a přesto se nám zdá, jako by s námi byly mnohem déle. To platí i o virtuální realitě. Tyto změny se promítají také do pracovního trhu. Jaké profese budou nově vznikat a které nejspíše zaniknou? S důrazem na tento vývoj především v oborech medicíny vás provede tato informační aplikace v prostředí VR.  Program je určen dětem 7.-9. ročníku ZŠ a studentům SŠ.

Moduly Edu VR

V prostředí VR žáci a učitelé nejsou pasivními pozorovateli, stávají se součástí virtuálního prostředí, ve kterém pracují na daném úkolu. Virtuální realita Edu VR rozhodně nenahrazuje teoretickou nebo praktickou část výuky. Stává se jejím atraktivním doplňkem.

Edu VR umožňuje dětem udělat chyby i simulovat jejich případné následky, které v běžné praxi, s ohledem na BOZP, nelze ve škole prakticky vůbec ukázat.

Jednotlivé pracovní úkoly v modulu jsou přizpůsobeny na časový úsek 5-10 minut. Učitel má možnost nahrávat plnění úkolu žáka ve virtuální realitě a posléze s ním konzultovat jeho konkrétní chyby. Výstupem mohou být i statistická data z práce v daném modulu. Díky virtuální realitě Edu VR si žáci zlepšují jemnou  motoriku a další dovednosti. Moderní technologie ve výuce také pomáhá ke zvýšenému zájmu žáků o předmět a obor. Edu VR je modulární „stavebnicový systém“, který okamžitě reaguje na nové technologie, poznatky a potřeby škol. Dodavatel obsahu moduly pravidelně aktualizuje a doplňuje. Použití Edu VR je neomezené a hodí se téměř pro všechny dostupné předměty a obory.

Pro odborné školy jsou moduly Edu VR zárukou úspor nákladů na nákup materiálu. Žáci se mají možnost nejdříve seznámit a vyzkoušet si problematiku daného předmětu ve virtuální realitě. Pro základní školy představují moduly jednoduchý a levný způsob, jak oživit či obnovit dílny ve škole.

  • Dodavatelem obsahu programu Edu VR je společnost NEKR VR s.r.o. Další informace k dispozici na https://www.eduvr.cz/
  •  Moduly programu jsou určeny dětem od 5. ročníku ZŠ.
Prohlédněte si video-ukázky modulů a rezervujte si termín v Království

Rezervujte si termín

bez mezinárodní předvolby