maskot-header2

Příměstský tábor

Velké detektivní pátrání po ztraceném vlaku

Zdravíme všechny malé dobrodruhy! Pojďte se s námi vydat na napínavou výpravu a zapojte se do pátrání po ztraceném vlaku Orient Express. Užijeme si spoustu dobrodružství a legrace s novými kamarády a to nejen v Království železnic. 

V rámci příměstského tábora bude naším úkolem rozluštit jednu velkou vlakovou záhadu – ztraceného Orient Expresu. 

Čeká na nás pět dní plných her, kreativních činností, poznávání a návštěvy zajímavých míst (i mimo Království), do kterých se jen tak někdo nepodívá. 

Každý jeden den našeho programu bude jedinečný. Na konci každého dne získáme jednu z důležitých indicií, která nám postupně doplní skládačku a dovede nás k rozluštění záhady Orient Expresu a jeho nalezení.

Náš tým detektivů (dětí) touto dobrodružnou cestou plnou zábavy a poznání provede tým zkušených lektorů s pedagogickým vzděláním, kteří mají mnohaleté zkušenosti s organizací prázdninových                 a volnočasových aktivit pro dětské kolektivy i jednotlivce.

Pokud jste připraveni se s námi vydat na společnou cestu bádání, odhalit všechna tajemství a naučit         se přitom spoustu nových věcí tak čtěte dál…

Základní informace

 • Doba trvání: 1 týden (pondělí – pátek)
 • Věková kategorie: 8 – 11 let
 • Počet účastníků jednoho turnusu: 10 – 12
 • Místo konání: Království železnic, Praha 5 – Smíchov

Celotáborová hra

Velké detektivní pátrání po legendárním vlaku Orient Express.

Pojďme se společně vrátit do roku 1883, kdy na trať z Hongkongu do Paříže vyjel první legendární vlak Orient Express. Při své cestě z Asie do Evropy ale záhadně zmizel neznámo kam, a to na dlouhých 20 let.

Co se s vlakem stalo? Kde se právě teď nachází? Rozluštit tuto záhadu bude našim hlavním úkolem velké táborové hry, která nás bude provázet celých pět dní.

V rámci našeho společně stráveného času:

 • projdeme spoustou zajímavých výzev v expozici Království železnic
 • zaměstnáme hlavu i ruce ve špičkově vybavené kreativní dílně
 • navštíví nás příslušníci Policie a Integrovaného záchranného systému
 • vyrazíme na zajímavá místa jako jsou utajená zákoutí Hlavního nádraží v Praze či Muzeum MHD ve Střešovické tramvajové vozovně.
Při každé činnosti, nebo návštěvě jednotlivého místa společně získáme potřebné indicie, které povedou k rozluštění záhady naší hry. Pokud naše pátrání bude úspěšné, oslavíme to poslední den v rámci karnevalu, na který si vlastnoručně vyrobíme sladké dobroty.

A jaká by to byla oslava bez svých rodičů, prarodičů, nebo sourozenců? No přece žádná, proto jsou zváni na závěrečný karneval i oni!

Náplň jednotlivých dnů

1. den: KDYŽ VLAK MÁ ZELENOU – Projdeme si dopravní bezpečnost chodce, cyklisty, cestujícího. Setkáme s policií a se záchrannými složkami IZS.

2. den: AŽ JI OPRAVÍME, POJEDEME DÁL – Vyzkoušíme si řemeslné dílny, zábavné tvoření, modelářství a vydáme se na exkurzi utajených míst pražského Hlavního nádraží.

3. den: ZA OKÉNKEM NENÍ NUDA – Zahrajeme si deskové hry, některé si sami vyrobíme, stejně jako další zábavné drobností. Dále si zasoutěžíme v různých disciplínách a zajezdíme si závody s RC modely.

4. den: KŘÍŽEM, KRÁŽEM KRAJINOU – Nahlédneme do různých map, cestovní deníků a jízdních řádů. Vyzkoušíme si plánování výletních tras. Na závěr navštívíme Muzeum hromadné dopravy ve Střešovicích.

5. den: SLADKÁ LOKOMOTIVA A NÁVŠTĚVA U HRABĚTE DRÁKULY – Vyrobíme si drobné cukrovinky a společně také dort. Následně si vytvoříme parádní masky a oslavíme konec tábora bezvadným karnevalem.

Termíny tábora

Příměstský tábor nabízíme celkem ve třech turnusech.

1. 10. 7. – 14. 7. 2023

2. 21. 8. – 25. 8. 2023

3. 28. 8. – 1. 9. 2023

Cena: 4.500 Kč

Cena zahrnuje:

 • Program příměstského tábora na 5 dní se zkušeným lektorem
 • Exkurzi Hlavního pražského nádraží
 • Vstupné do Muzea hromadné dopravy ve Střešovicích
 • Pracovní pomůcky
 • Stravování v Bistru Království železnic (teplý oběd a odpolední svačina)
 • Pitný režim po celou dobu trvání tábora

Chci se přihlásit a zažít dobrodružsvtí