Expozice

Popis a orientační plán

Zajímá Vás naše expozice a chcete se o ní dozvědět více? Chcete se dozvědět o jednotlivých kolejištích, o jejich tvorbě a umístění v Království železnic? Pak pokračujte na Popis a orientační plán.

Technické řešení

Rádi díváte na věci nejen zvenčí ale i zevnitř? Chcete vědět, jak fungují naše systémy, jaké máme výrobní postupy? Podívejte se na Technické řešení.

Historie Království

Jak to všechno vůbec vzniklo? Kde se zrodil nápad Království železnic, kdy jsme prvně otevřeli a co jsme od té doby realizovali, to vše v Historii království. V této sekci najdete navíc i plán, podle kterého budeme realizovat další části expozice.  Historie království

Doplňkové expozice

V našich prostorách je k vidění obrovská plocha našich vlastních modelových kolejišť. Ale to není zdaleka vše! V prostorách určených pro budoucí výstavbu a v okolí všech našich kolejišť najdete řadu Doplňkových expozic od LEGA přes Merkur až po naučné panely o historii železniční dopravy u nás.

Model Prahy

Součástí expozice Království je i Model Prahy v měřítku 1:1000 a zabírá tak jednu celou velkou místnost. Model je vybaven moderními prvky vizualizace, díky kterým máte Prahu jako na dlani a uvidíte, co jste ještě neviděli... Model Prahy