Showroom Českých drah a funkční maketa MOV 810 v Království

31.3.2017 | Po rekonstrukci byl včera otevřen pro návštěvníky nový showroom ČD a funkční stanoviště strojvedoucího motorového vozu 810!

Ve smíchovské expozici stálého modelového kolejiště byl otevřen nový prostor kombinující výukové, relaxační a herní prvky. Jeho součástí je také již čtvrtý funkční model skutečného dopravního prostředku. K lokomotivě řady 141, tramvaji T3 a autobusu Karosa B732, přibyl motorový vůz řady 810. Celý prostor je vizuálně pojat jako prezentace (showroom) generálního partnera expozice - Českých drah, a tak jeho jedna část i MOV 810 dodržují barevné kombinace odstínů modré se světle šedou, zatímco druhá je hernou podle Cyklohráčku a symbolickým dárkem pro nejmenší návštěvníky k 10. narozeninám maskota Elfíka.

Za pomoc při realizaci děkujeme především:

Firma / osoba Forma účasti na projektu 
fa. APB Plzeň přesun skeletu vozu po odřezání do Prahy 
fa. AGAPA  konstrukční práce, realizace stavby vozu na místě 
p. Měřínský, Pavel Daniš a Vojtěch Daniš, technická podpora, zaučení ovládání vozu
Střední odborná škola stavební a zahradnická, P9, p. Kocura a další  malba stěn, koberec, příprava a výřez samolepek vlakových souprav 
p. Lukáš Stojánek  stavební úprava prostor 
fa. ROKITEL elektroinstalace 
České dráhy / E. Mátéová, Z. Hausdorfová, M. Vosecký, P. Šťáhlavský vizuální koncept, obsah herní části (Cyklohráček), organizace slavnostního otevření, medializace 
Království železnic / Petr Kolesa a Petr Spilka vedení projektu, propojení a zprovoznění audiovizuálních prvků

Slavnostního otevření prostor pro veřejnost, které proběhlo 30. 3. 2017 ve 13:00 se mimo médií a pozvaných hostí účastnili také statutární ředitel Království železnic, p. Matěj Horn a ředitel odboru obchodu osobní dopravy ČD ing. Jiří Ješeta  Oba pány můžete vidět během jejich krátkých proslovů a symbolickém přestřižení pásky.

V novém prostoru (mimo uvedeného MOV 810) jsou na stěnách siluety vlakových souprav ČD z reflexní fólie, které moc pěkně vynikají v běžně tlumeném osvětlení této části, zůstává i aplikace Tratě ČR a v herní části jsou stolky pro nejmenší a několik her z běžného vybavení Cyklohráčku. Stěny v této části jsou zatím bílé, ale Království železnic vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti z MŠ a 1. stupně ZŠ na jejich výzdobu. Na tyto stěny budou přeneseny vítězné dětské kresby na téma: Moje cesta vlakem do Království železnic s kamarády a slonem Elfíkem. 

 

Fotogalerii samotného prostoru naleznete zde