Funkční simulátory skutečných dopravních prostředků

V Království železnic máte možnost vyzkoušet již čtyři funkční simulátory skutečných dopravních prostředků. Posaďte se na místo strojvedoucího motorového vozu řady 810 (přezdívaný skleník či motorák), který je nejmladším přírůstkem nebo do "Bobiny" (lokomotivy řady 141), autobusu Karosy B732 i nejslavnější pražské tramvaje T3.

Funkční simulátory

Návštěvníci mají možnost si v simulátoru vybrat k projekci konkrétní linku MHD. Aktuálně naše tratě pokrývají všechny pražské tramvajové linky. V simulátoru 810 pak i skutečné železniční tratě ČR. Na výběr máte nejen trasy 40 vlakových spojů ve třech krajích. V Bobině pak nájezd na točnu a výjezd z ní dále do depa s komentářem strojvedoucího, v T3 také simulovanou srážku tramvaje s automobilem a další…

Natočené železniční tratě můžete sledovat i v klidu domova, chcete-li. Jsou k dispozici v našem kanálu na YouTube.com. V simulátorech jsou zprovozněny některé funkční prvky kabiny. Když jízda započne, spustí se projekce na předním skle a návštěvník projíždí existujícími tratěmi a především pro děti je zážitek velmi reálný. U železničních tratí jsou navíc doplněny další informace: pohled na mapu indikující aktuální polohu vlaku, rychlost a GPS souřadnice. Funkčními prvky simulátoru je myšleno zapínání světel a blinkrů, osvětlení kabiny a vozu, ovládání dveří spolu se zvukovou a světelnou výstrahou a jiné. Jízdu si mimo jiné můžete užít i v sedě. Všechny simulátory mají několik míst k sezení, které dospělí rádi využívají. Simulátory lze využít i pro školní exkurze, například k oddělení několika tříd, pokud se sejdou v expozici najednou, nebo jako prostor k odpočinku po prohlídce. Naše simulátory nejsou samoúčelné. Jsou určeny pro pobavení menších i větších dětí, které si chtějí odpočinout od mašinek a potřebují nový podnět… Jsou ale také důležitou součástí programu dopravní výchovy pro školy a v neposlední řadě podporují i zájem děti o technické obory a profese.

Království železnic

Adresa expozice
Stroupežnického 23, Praha 5 – Smíchov
Tel.: +420 257 211 386 (pouze během otevírací doby expozice / pokud odpověď na Váš dotaz nenaleznete v horní části hlavní strany tohoto webu a nedovoláte se, prosíme, využijte kontaktní e-mail)
E-mail: info@kralovstvi-zeleznic.cz

Rezervace termínu návštěvy pro školy
E-mail: rezervace@kralovstvi-zeleznic.cz

Pro média
Provozovatelem expozice je: Ústav modelů ve vzdělávání. z.ú.

Poslat adresu do telefonu