previous arrow
next arrow
Slider

Dětský koutek

Nevíte kam s malými dětmi, které dlouho nevydrží prohlížet modelová kolejiště a po chvíli potřebují nové podněty? Speciálně pro ně máme k dispozici hrací koutek a hrací zóny. Největší z nich - koutek nebo-li řádírna je ve 2. podzemním patře.

 

"Řádírna" Tondy Obala

Ve spolupráci s dlouholetým partnerem - společností EKO-KOM jsme realizovali Interaktivní koutek Tondy Obala. Tematicky je prostor zaměřen na propagaci recyklace a třídění odpadů. Po dopravním pásu s úchyty na boulder děti vylezou k třídící lince s pásem, kam mohou ze spodní části také i vyšplhat. Dole jsou prolézací prostory s oblíbenými balónky, kterými je "vystlána" korba popelářského auta. Také plastové popelnice na odpad jsou prolézací a vůbec je celý prostor orientován především tak, aby tam děti mohly lézt, šplhat a vyzkoušet vše, co se hýbe nebo točí.

Hrací zóny

Jsou k dispozici v showroomu ČD v 1. podlaží a vedle expozice vláčkodráhy Woody ve druhém. Děti si tedy mohou vybrat, s čím si budou hrát. Buď s dřevěnými vláčky dole nebo nahoře s plyšovými zvířaty, mohou malovat obrázky na tabuli nebo si zahrát mini-fotbálek slona Elfíka.

V expozici je vždy přítomna lektorka, která případně doporučí další zajímavé aktivity - např. hry o malé dárky, malování na obličej, praktické ukázky řemesel a další.

Přijďte si se svými dětmi užít den plný zábavy, poučení a vzdělání do Království železnic.