Herní koutky

Nevíte kam s malými dětmi, které dlouho nevydrží prohlížet modelová kolejiště a po chvíli potřebují nové podněty? Speciálně pro ně máme k dispozici dětský koutek a hrací zóny. Největší z nich – koutek neboli řádírna je ve 2. podzemním patře. Během vynucené pauzy jsme upravili vstup do řádírny a navíc přidali novinky:

„Řádírna“ Tondy Obala

Ve spolupráci s dlouholetým partnerem – společností EKO-KOM jsme realizovali Interaktivní koutek Tondy Obala. Tematicky je prostor zaměřen na propagaci recyklace a třídění odpadů. Po dopravním pásu s úchyty na boulder děti vylezou k třídící lince s pásem, kam mohou ze spodní části také i vyšplhat. Dole jsou prolézací prostory s oblíbenými balónky, kterými je „vystlána“ korba popelářského auta. Také plastové popelnice na odpad jsou prolézací a vůbec je celý prostor orientován především tak, aby tam děti mohly lézt, šplhat a vyzkoušet vše, co se hýbe nebo točí.

Hrací zóny

Jsou k dispozici v showroomu ČD v 1. podlaží a vedle expozice vláčkodráhy Woody ve druhém. Děti si tedy mohou vybrat, s čím si budou hrát. Buď s dřevěnými vláčky dole nebo nahoře s plyšovými zvířaty, mohou malovat obrázky na tabuli nebo si zahrát mini-fotbálek slona Elfíka.

V expozici je vždy přítomna lektorka, která případně doporučí další zajímavé aktivity – např. hry o malé dárky, malování na obličej, praktické ukázky řemesel a další.

Přijďte si se svými dětmi užít den plný zábavy, poučení a vzdělání do Království železnic.

Království železnic

Adresa expozice
Stroupežnického 23, Praha 5 – Smíchov
Tel.: +420 257 211 386 (pouze během otevírací doby expozice / pokud odpověď na Váš dotaz nenaleznete v horní části hlavní strany tohoto webu a nedovoláte se, prosíme, využijte kontaktní e-mail)
E-mail: info@kralovstvi-zeleznic.cz

Rezervace termínu návštěvy pro školy
E-mail: rezervace@kralovstvi-zeleznic.cz

Pro média
Provozovatelem expozice je: Ústav modelů ve vzdělávání. z.ú.

Poslat adresu do telefonu