1. a 2. patro expozice

Co u nás najdete? V 1. podzemním patře jsou umístěna 3 modelová kolejiště, která byla první verzí celého Království. Zabírají celkem 115m2 a najdete je hned v 1. podzemním podlaží. Expozice K1 a K2 nepředstavují konkrétní krajinu, ale jedná se o fantazii našich modelářů. Kolejiště K3 představuje pohled do malého českého městečka kolem roku 1980. Můžete se tedy těšit kromě vláčků, také na frontu před Tuzexem či zásah Státní bezpečnosti proti nelegálnímu koncertu podvratných živlů.

Ve 2. podzemním patře už se naplňují sny všech z Království. Vzniká tu kolejiště představující Českou republiku. Ve finálním stavu bude mít přes 900 m2 v jednom propojeném celku. První dva kraje se otevřeli v roce 2010 (Ústecký a Karlovarský), v průběhu roku 2012 byl otevřen také kraj Plzeňský a o rok později i Středočeský včetně Prahy, která má zatím nejsložitější modelové zpracování. Od roku 2014 je otevřen kraj Liberecký a dále budeme pracovat na přípravě stavby kraje Jihočeského, Královéhradeckého, Pardubického, Vysočiny, Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského. Království železnic je stále živý organismus, který neustále roste, a tak má smysl se vracet, protože pokaždé bude něco jinak.

Další atrakce a doplňkové expozice

Mimo modelových kolejišť najdete v Království také několik zajímavých doplňujících výstav. Můžete se těšit na populární dřevěné vláčky Woody, velkou přehlídku produkce LEGO, celou sekci věnovanou papírovému modelářství, 50- 80 let staré panenky a pokojíčky, kompletní produkci Igráčka, včetně ukázek procesu výroby, dřevěné stavebnice MOY-TOY a mnoho dalšího. K dispozici je také relaxační zóna, dětské herní koutky a samozřejmě funkční simulátory skutečných dopravních prostředků, které děti opravdu milují.

Plánek 1. a 2. podlaží

Království železnic

Adresa expozice
Stroupežnického 23, Praha 5 – Smíchov
Tel.: +420 257 211 386 (pouze během otevírací doby expozice / pokud odpověď na Váš dotaz nenaleznete v horní části hlavní strany tohoto webu a nedovoláte se, prosíme, využijte kontaktní e-mail)
E-mail: info@kralovstvi-zeleznic.cz

Rezervace termínu návštěvy pro školy
E-mail: rezervace@kralovstvi-zeleznic.cz

Pro média
Provozovatelem expozice je: Ústav modelů ve vzdělávání. z.ú.

Poslat adresu do telefonu