Život v našich kolejištích

V Království železnic se nesetkáte jenom s vlaky. V kolejištích uvidíte také stovky figurek a desítky scének nejen z každodenního života. Při prohlídce se tak vyplatí mít oči na stopkách!

Najdete tele na střeše? Poznáte profese, které představují některé figurky? Zajímá vás, unese-li česká důchodkyně svého manžela na ramenou? Scénky v našich kolejištích vám zodpoví na všechny tyto otázky i mnohé jiné. Od slavných filmových momentů po výukové scénky pro školy - náš úžasný malý svět je skutečně komplexní! 

 

Poručte větru a dešti s interaktivními tlačítky

Mnohé z našich scének jsou doplněny o interaktivní tlačítko, které je uvede do chodu. Jen na vás záleží, zda se roztočí lopatky větrné elektrárny. Jen vy rozhodnete, kdy dostanou slepičky zrní. Jen na váš pokyn začne kovář vyrábět zboží. Kdo chce, může u nás dokonce nechat spadnout strom! S trochou nadsázky se tak dá říct, že u nás si můžete zahrát na Boha!

 

 

 

Zážitkové mapy provedou scénkami v kolejištích

Všimnout si všech drobných výjevů ze života během první návštěvy Království železnic je nadlidský výkon. Skvělým pomocníkem při hledání scének jsou naše zážitkové mapy. Jde o zábavný kvíz pro děti, při kterém je potřeba hledat odpovědi na otázky přímo v kolejištích. Máme jich několik na různá témata a další postupně přidáváme. S každou další návštěvou tak poznáte naše kolejiště z jiného úhlu pohledu.

Vyberte si svou vlastní zážitkovou mapu

K dispozici jsou výukové i zábavné zážitkové mapy. Každé dítě si tak může vybrat tu svou! Již brzy navíc přidáme nové zážitkové mapy pro rodiny s dětmi i pro dospělé. Těšit se můžete například na zážitkovou mapu, která vás provede filmovými scénkami, nebo na retro zážitkovou mapu, při které si můžete zavzpomínat na vlastní dětství!

Zážitkové mapy ke stažení naleznete zde.