Naučná panelová výstava o železnici

Naučná panelová výstava o železnici

V 2. podlaží Království železnic na Vás čekají dvě unikátní panelové výstavy na téma Historie kolejové dopravy u nás a Řemesla na železnici, které vznikly za spolupráce s Českými drahami

Histore kolejové dopravy u nás

Doslova od důlních vozíků až po Pendolíno, na celkem dvanácti panelech vás provedeme historií kolejové dopravy u nás. Podrobné texty jsou doplněny unikátní obrazovou dokumentací a zajímavostmi. Dozvíte se, kdy a kam přijel vůbec první parní vlak k nám, kdo to byl kasabubu a nebo co byla Bardotka. Texty zpracoval jeden z předních odborníků na historii železnice u nás, pan Pavel Schreier, m.j. autor dvou knižních publikací na toto téma.

Možná budete překvapeni, jak poutavá může histore být!

Řemesla na železnic

Druhá výstava je zaměřena na žáky druhého stupně základních škol a studenty, učňovských a středních škol, kterým přiblíží možnosti pracovního uplatnění na železnici. Na celkem pěti trojbokých výstavních stojanech najdete historii vývoje řemesel na železnici, současné profese a možnosti studia na školách s dopravním zaměřením. Zvláštní prostor je věnován stipendijnímu programu Českých drah, našemu generálnímu partnerovi.