Karlovarský kraj

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj zabírá prostor o rozloze 51 m² a můžete na něm spatřit 125 nových staveb, 1 150 nejrůznějších figurek a 120 metrů kolejí, kde jezdí 9 vlakových souprav.

Hrad Loket, kolonáda a spousta kolejí

Trať vedoucí z Ústeckého kraje je prodloužena přes Ervěnický viadukt do stanic Karlovy Vary horní nádraží, Mariánské Lázně a dále až do nákladového nádraží v Plzni. Jednou z dominant tohoto kraje je bezesporu probíhající Mezinárodní filmový festival. V modelu uvidíte hlavní dějiště v hotelu Thermal a přilehlém okolí, autentickou výzdobu hotelu i centra města, stovky návštěvníků festivalu, vítání filmových hvězd, televizní štáby, „pouťové veselí“ v okolí hotelu, stánky, atrakce a samozřejmě i živoucí legendu tohoto festivalu Jiřího Bartošku. Velice zajímavé je stanoviště letecké záchranné služby u Mariánských lázní s přistáním vrtulníku záchranné služby a sanitními vozy. Z dalších dominant uvidíte například hrad Loket, vyhlídku Tři kříže nebo skalní útvar Kamzík.

Absolutní novinkou na kolejišti Karlovarského kraje je použití infračerveného řízení pohyblivých vozidel. Vozidla tak nejen zastavují na červenou, dávají si přednost na křižovatkách, ale použití nové technologie umožňuje také řízení odstupu vozidel, zpomalování, odbočování, přednost při výjezdu autobusu ze zastávky. Všechna vozidla mají také plně funkční brzdová světla a blinkry.

Dominanty Karlovarského kraje

Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovarský krajStatutární město Karlovy Vary je metropolí Karlovarského kraje. Leží na soutoku řek Teplá a Ohře. Je naším nejznámějším lázeňským střediskem. Malebné město, ležící v klínu Krušných hor se kromě lázeňství proslavilo i dalšími typickými produkty, jako jsou lázeňské oplatky, likér Becherovka, Karlovarský porcelán, minerální vody a vřídelní sůl.

Hotel Thermal

Kolonáda - Karlovarský krajLázeňský hotel Thermal je jedním z největších hotelů v Karlových Varech. Nachází se v těsné blízkosti lázeňské části města, nedaleko kolonád s léčivými prameny. Součástí hotelu je i jedinečný termální bazén, vybudovaný ve skále, s průměrnou teplotou vody 30°C. Hotel disponuje největším kongresovým centrem na západ od Prahy a je také dějištěm Mezinárodního filmového festivalu. Ten se sem přesunul v roce 1978 a sídlí zde dodnes.

Karlovarský kraj – model železnice v číslech

  • Znázorněná plocha – 51m²
  • Délka kolejí – 120 metrů
  • Počet statických aut – 100
  • Počet jezdících aut – 11
  • Počet vlakových souprav – 9
  • Počet staveb – 125
  • Plocha zalesnění – 3,5 m2
  • Počet figurek – 1150
  • Počet stromků – 1580