Fotbal

Fotbal Skoro každý kluk a i některá děvčata hrají rádi fotbal. Vedle koupaliště je velké travnaté fotbalové hřiště, na kterém právě probíhá přátelský zápas mezi FC Orli Modrá Lhota a AC Sparta Praha. Hosté vedou 2:0.Fotbal (také se někdy říká kopaná) je míčová hra pro dvě družstva a je zřejmě nejoblíbenějším kolektivním sportem na světě. Má jednoduchá pravidla a hraje se většinou na travnatém hřišti velkém zhruba 100 × 70 metrů. Hřiště je ohraničeno pomezními čarami a uprostřed je středový kruh. Na obou koncích hřiště jsou umístěny branky. Hrají vždy dva týmy, každý má 11 hráčů a v každém je jeden z hráčů brankář. Hraje se s kulatým nafukovacím míčem o průměru asi 22 centimetrů a váze necelých půl kilogramu. Hrací doba je rozdělena na dvě poloviny, z nichž každá trvá 45 minut a mezi nimi je 15 minutová přestávka. To všechno ale platí pro oficiální zápasy. Když si chceme zahrát fotbal jen pro radost, stačí i dva týmy po třech nebo pěti a místo branek kameny nebo školní tašky na malém plácku třeba před jídelnou.