Výstava hraček

LEGO - v království železnic, na více než 3 100 m² zábavy pro malé i velké najdete také výstavu hraček ze současné produkce stavebnice LEGO.

Výstava hraček ze Stavebnice K´NEX - z kostiček lze vytvářet neobvyklé tvary, zábavní parky, automobily, dinosaury, roboty, zkrátka cokoli. V království železnic vám představíme nejrůznější roboty, řetízkový kolotoč, ruské kolo nebo centrifugu. Stavebnice je dokonce kompatibilní s LEGEM a je možné je vybavit motory na baterie, takže s trochou představivosti je možné postavit skutečně cokoliv. Stavebnice K´NEX - super hračka nejen pro kluky.

Vybrané stavebnice je možné zakoupit v naší prodejně v přízemí.

Výstava hraček a ostrov Sodor

Výstava hraček představuje i ostrov Sodor. Znáte pohádku o Mašince Tomáš a jeho přátelích? Určitě ano, vždyť vznik animované britské pohádky se datuje do roku 1945. V Království železnic je největší model celého ostrova Sodor, ale hlavně na ostrově nechybí žádná z oblíbených postaviček: Silák Mac, Whiff, Percy, James, Skarloey, Cranky, Harold, Iron Bert a samozřejmě Tomáš. V roce 2010 v naší expozici proběhla velkolepá oslava 65. narozenin.

Kromě Mašinky Tomáš v Království železnic najdete i největší expozici Igráčka, veselých vláčků Chuginggton a originální kolejiště vláčků Tomica. I tyto expozice jsou největší nejen u nás, ale i v celé Evropě.

Kovové modely vláčků na výstavě hraček

Kovové modely vláčků velikosti 1:45, nebo chcete-li „0“ - originální prezentace českého výrobce kovových modelů vláčků doplňuje výstavu hraček. Prohlédněte si funkční kolejiště, které si můžete postavit i na zahradě, protože soupravy jsou voděodolné! Mašinky u nás jezdí denně 10 hodin jen s minimálním servisem, můžeme je tedy doporučit a především potvrdit jejich vysokou kvalitu.  

Výstava hraček - Panenky od renesance až po současnost, dočasně sídlí v Královehradeckém kraji. Přijďte se podívat, jak vypadala oblíbená hračka před několika stoletími a kdo si vlastně s takovou panenkou hrál.

Výstava hraček i sbírka nádražních uniforem

Výstavu hraček doplňuje unikátní sbírka nádražních uniforem - k vidění jsou staré, již nepoužívané, ale také dnešní "moderní" uniformy, se kterými se můžete běžně setkat na svých cestách vlakem po České republice.