Rodinný výlet

Máme pro vás tip na rodinný výlet.  V Království železnic v Praze 5, Stroupežnického 23 si užijí malý i velcí. 

Při svém rodinném výletě můžete obdivovat v současné době druhou největší modelovou železnici ve střední a východní Evropě. Na co se můžete těšit již dnes? Na Prahu, Střední Čechy, Ústecký, Plzeňský a Karlovarský kraj.

Rodinný výlet v Praze

Pro prehrani filmu potrebujete Flash Player.
Model Prahy a Středních Čech je postaven v měřítku 1:87 a stavěl se devět měsíců. Pro stavbu modelu bylo použito 495 metrů kolejí, 185 metrů silnic, 600 autíček, 4 900 stromů a cca 5 000 figurek.

Na modelu je dvanáct největších a nejcharakterističtějších dominant Prahy a Středočeského kraje. Některé jsou zmenšeny, protože na celou expozici čtrnácti krajů je připravena plocha 1015 m2. Při dodržení jednotného měřítka by se celý model České republiky rozkládal na čtyřech a půl hektarech.

I přesto je vše na rodinném výletu propracováno do nejmenších detailů. Například nástupiště metra stojí vlaková souprava, která se po stisknutí tlačítka rozjede. Vláčky pocházejí od německých výrobců, od českých pak například lampy a návěstidla.

 

 

Rodinný výlet pro sportovní fanoušky

Najdete zde například zmenšeninu fotbalového stadionu Sparta Praha. Pokud jste ale fanoušci Sparty, tak vám nabízíme prohlídku makety arény hokejové Sparty v Holešovicích.

Z technických důvodů je např.  model Letiště Václava Havla v Praze Ruzyni umístěn jako samostatná expozice. Model Hlavního nádraží se dokonce vyráběl dvakrát, protože ho hlavní projektant pár dní před otevřením expozice omylem rozšlápl.

Z důvodů velké rozlehlosti, jsme nainstalovali kamery u modelu Prahy. Při rodinném výletu si na obrazovce interaktivní tabule zvolíte objekt a kamera vám ho přiblíží. Samozřejmostí je popisek a výklad bude přizpůsoben také neslyšícím a dokonce i nevidomým.

Muzeum vzniklo v roce 2009 se zastavěnou plochou 115 m2, teď už má model 550 m2. V roce 2015 bude celková plocha expozice 1 015 m2.

Kolik vás bude stát váš rodinný výlet? Nahlédněte do ceníku a slev.