Kam s dětmi

Kam s dětmi? Jednoduchá odpověď, no přece do Království železnic v Praze 5, Stroupežnického 23 za zábavou nejen pro děti.

Na ploše 3 100 m2 si můžete s dětmi prohlédnout stovky metrů kolejí, přes 500 modelů lokomotiv a vagonů, stovky budov, desítky mostů a tunelů a tisíce figurek.

Kam s dětmi vlakem se slevou na vstupném

Jezdíte na výlety s dětmi vlakem? Využijte tedy slevu na vstupném, kterou nabízí partner projektu České dráhy.

Každoročně si druhou největší modelovou železnici v Evropě pro svůj rodinný výlet vybere až 200 tisíc návštěvníků. Děti se zde rozhodně nenudí a tak už nemusíte řešit kam s dětmi.

Modely jezdí krajinou, svítí, dávají si přednost, reagují na střídání denního a nočního cyklu. Některé modely jsou uzpůsobené tak, aby, jste je mohli sami ovládat.

Miniaturní kamera zprostředkuje pohledy z lokomotiv projíždějící kolem modelů nejrůznějších dominant České republiky.

Kam s dětmi za vzděláním

Pro prehrani filmu potrebujete Flash Player.
Pro děti i dospělé jsou tu i další doplňkové expozice (Mašinka Tomáš, LEGO, Igráček a další), naučné panely a interaktivní prvky. Součástí Království železnic  je i obří interaktivní Model Prahy. V modelu Prahy jsou k dispozici  dotykové obrazovky, pomocí kterých můžete ovládat všesměrové kamery nebo projektory.

Tak je možné získat detailní pohled na některý ze 400 vybraných objektů, zároveň se u modelu Prahy zobrazí podrobný popis objektu z databáze Pražské informační služby a fotografie skutečného stavu.

Absolutní novinkou na kolejišti je použití IR řízení pohyblivých vozidel. Dříve vozidla zastavovala na červenou, nebo si dávala přednost na křižovatkách. Díky použití nové technologie už ale mají nově vozidla plně funkční brzdová světla a blinkry, je možné řízení odstupu vozidel, zpomalování, odbočování, dokonce i přednost při výjezdu autobusu ze zastávky.

Nechybí ani figurky, kterých je v rámci celého Království železnic už téměř dvacet tisíc.

Muzeum vzniklo v roce 2009 se zastavěnou plochou 115 m2. V roce 2015 bude celková plocha expozice 1 015 m2 a bude obsahovat repliky všech 14 krajů České republiky.

Příště, až budete řešit kam s dětmi, můžete nejdříve navštívit Království železnic a pak si v reálu ověřit šikovnost našich modelářů. V sekci ceník si ověřte, zda v Království železnic máte slevu. Těšíme se na vás.