Šípův papírový model Prahy

Unikátní ručně malovaný model staré Prahy tak, jak vypadala ve 30. letech 19. století. Celkem 3220 domů, 20 kostelů, 9 synagog a 5 věží pražského historického jádra z papíru vyráběl Rudolf Šíp podle Langweilova modelu 12 let, od roku 1965 až do své smrti. Po 30 let byl tento unikát ukryt před zraky veřejnosti po různých skladištích a sklepech. Nyní jej mohou obdivovat návštěvníci Království železnic v prostoru samostatné expozice MODEL PRAHY, která je součástí našeho komplexu, neboť tam tematicky patří.

Uvidíte Prahu tak, jak již dnes nemůžete. Pobřeží Vltavy ještě neupravené náplavkami a další regulací, katedrálu Sv. Víta na hradě bez charakteristických věží, které byly dokončeny později a dokonce nenajdete ani Národní divadlo. Ať už máte zájem o historii našeho hlavního města nebo jen obdivujete trpělivost a šikovné ruce lidí, kteří něco podobného dokáží - Šípův model Prahy byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Nakonec, máte to v ceně, protože vstupenka do Království opravňuje návštěvníky také ke vstupu do expozice Model Prahy, která je situována hned vedle vstupních turniketů a mezi expozicemi je možné volně přecházet.