Historie Království

Jak to všechno začalo

Projekt největší modelové železnice v ČR se zrodil v hlavě Matěje Horna (jeho duchovního otce) jíž před mnoha lety. Od nápadu k realizaci uběhlo několik let a počátkem roku 2008 byly zahájeny první kroky k přípravě podnikatelského záměru, hledání vhodných prostor pro expozici a nábor modelářských kapacit.

Vznik Království

Již v listopadu 2008 byla zahájena stavba kolejišť první etapy projektu. Tou dobou však nebyly prostory ještě stavebně upraveny, nebyly podlahy, rozvody energií ani vzduchotechnika. Veškeré tyto práce probíhaly současně s modelováním krajiny, protože jsme byli smluvně zavázáni, že slavnostní otevření proběhne již 7 měsíců po podpisu s,louvy o pronájmu prostor. To se - díky maximálnímu nasazení všech zúčastněných - také podařilo dodržet a 1. 7. v 11. hodin bylo Království železnic skutečně otevřeno se třemi panely modelové železnice o celkové ploše 115 čtverečních metrů. Již touto plochou jsme se stali největším modelovým kolejištěm v ČR, ale i přesto bylo jasné, že nás čeká ještě spousta práce při realizaci etapy druhé...

A jak to bude dál?

Další etapu projektu je ojedinělý záměr postavit modelové kolejiště o celkové rozloze přesahující 900m2 v jednom propojeném celku. Kolejiště představuje ČR a je rozděleno na jednotlivé kraje, podle kterých také postupně vzniká.

Stavba II. etapy byla zahájena v říjnu 2009 a 14. ledna 2010 byl slavnostně otevřen první kraj modelu - Ústecký. Na něj jsme navázali Karlovarským krajem a nově otevřeným Plzeňským krajem. Nyní stavíme Středočeský kraj s hlavním městem Prahou jeho dokončení je plánováno v únoru nebo březnu 2013.