Interaktivní koutek Tondy Obala

Interaktivní koutek Tondy Obala

3.11.2016

Pokud jste v posledních týdnech byli s dětmi v Království, možná vás zarazilo, že jste se nedostali do dětského koutku. Prošel kompletní renovací a vzali jsme to pěkně od podlahy... Byl totiž upřímně řečeno spíše pro zlost než pro radost. Nikdy jsme nedokázali pochopit, jak je možné, že i nově doplněné hračky jsou do měsíce polámané, zničené a nekompletní. Známe příčiny - někteří rodiče nechají v takovém prostoru své ratolesti dělat, doslova co chtějí a nenapadne je děti usměrnit nebo donutit, aby po sobě hračky uklidily (jak to jistě musejí dělat doma), jen nechápeme důvody :-(

Takže jsme všechny hračky vyhodili a ve spolupráci s dlouholetým partnerem - společností EKO-KOM realizovali Interaktivní koutek Tondy Obala. Tematicky je prostor zaměřen na propagaci recyklace a třídění odpadů. Po dopravním pásu s úchyty na boulder děti vylezou k třídící lince s pásem, kam mohou ze spodní části také i vyšplhat. Dole jsou prolézací prostory s oblíbenými balónky, kterými je "vystlána" korba popelářského auta. Také plastové popelnice na odpad jsou prolézací a vůbec je celý prostor orientován především tak, aby tam děti mohly řádit.

Během minulého týdne prošel prostor zatěžkávací zkouškou a u dětí rozhodně obstál ;-)

  • Autory jsou architekt Vojtěch Čaban a animátorka a ilustrátorka Zdenka Převrátilová
  • Investory společně EKO-KOM a.s. a Království železnic a.s. 

A k oficiálnímu otevření jsme na tuto sobotu (5. listopadu 2016) připravili pro děti i milý dárek! U turniketů budou připraveny Zážitkové mapy na téma třídění odpadů - pokud děti správně odpoví na sadu několika kvízových otázek, dostanou malou plastovou popelničku na svoje dětské poklady nebo jen na pastelky ;-) Tak se přijďte podívat i Vy!

Stránka 123