Zelené popelničky za správné odpovědi

4.3.2019 | S blížícím se jarem se příroda zazelená a je čas připomenout si zásady třídění odpadů a recyklace. A aby takové téma děti bavilo, připravili jsme pro ně zábavnou hru...

Jak píšeme v upoutávkách, je to snadné a odměnou bude dětem zelená plastová popelnička, ideální na nejrůznější poklady a tajemství, nebo "jen" na pastelky.

Jak můžete vidět na obrázku níže, zásoby jsou bohaté a pravidla prostá. Vedle šatních skříněk v expozici nemůžete minout osvícenou upoutávku na akci, kde jsou k dispozici dvě verze "Zážitkových map". Mapa je jeden list A4, potištěný z obou stran otázkami na téma třídění odpadů. Odpovědi by měly děti znát a/nebo samostatně či společně s jejich doprovodem nalézt v expozici. Jakmile budou mít mapu kompletně vyplněnu, naše kolegyně lektorky odpovědi vyhodnotí a budou-li všechny správné, odmění úspěšné soutěžící právě zelenou popelničkou.

Ale pozor, to není všechno, Na místě, kde si můžete vyzvednout mapy k vyplnění, zjistíte také, kde byste mohli sehnat další popelničky do sbírky... Zelená je z Království, ale na jiných místech vašich rodinných výletů po ČR, můžete získat ještě modrou, žlutou a oranžovou (ta je za aktivity na webu ;-)

Akce je připravena společně s populárními stránkami na téma třídění odpadů:

Partnerem akce je

V Království železnic věnujeme problematice třídění a zpracování odpadů velkou pozornost, neboť věříme, že je to důležité. Naši pravidelní návštěvníci si jistě vybavují, že v prvním podlaží máme od EKO-KOMu speciálně upravenou popelnici, v níž si můžete odpočinout a ještě si pořídit zajímavé selfie ;-) A pro nejmenší je k dispozici upravený dětský koutek, kterému přiléhavě říkáme "řádírna".

Těšíme se na shledanou u mašinek na Smíchově.